A 8 legfontosabb babaholmi az első otthoni napokra
Első gyermek esetében a kezdő anyukáknak és apukáknak az első otthoni napok különösen nagy kihívást jelentenek. Ilyenkor jól jön, ha már minden szükséges kiegészítőt előre beszerzünk. Cikkünkben mutatjuk a 8 legfontosabb babaholmit, amely ebben az időszakban nélkülözhetetlen.
1. Babaruhák
Amint kibújik a csemete, rögtön szükség van ruhácskákra. Néhány kórházba csak a fotózásra és a hazaútra szükséges ruhácskákat vinni, mert az intézmény biztosít a benn töltött napokra. Erről érdemes előre tájékozódni.
Az otthoni napokra alapdarabokat szerezzünk be! Ezek a következők:
· rövid- és hosszúújjú bodyk
· rugdalózók
· vékony sapka
· zoknik
· harisnyák
· kisnadrágok
· kis pulóver
Évszaktól függően természetesen melegebb darabokat vagy overált is kell vásárolunk. Az 50-56-os méret valószínűleg megfelelő lesz. De ne vegyünk túl sok darabot, ugyanis nagyon gyorsan növekednek a picik.
2. Pelenkázási kellékek
Szintén az első pillanattól szükséges a pelenka. Előre eldönthetjük, megpróbálkozunk-e a moshatóval, vagy maradunk az eldobhatónál. Érdemes többfélét kipróbálni az utóbbiból is, ugyanis testalkattól függően más-más fazon válhat be.
A pelenkán kívül ne feledjük el beszerezni a popsikrémet valamint a pelenkázó szekrényt és -lapot sem!
3. Kiságy vagy babaöböl
Szintén fontos döntés, hova szeretnénk a jövevényt letenni aludni. A nagyágyhoz csatlakoztatható öböl nagyon népszerű az első 6 hónapban, hiszen így az édesanyának sem kell éjjel felugrani a picihez. Egyszerűen csak felveszi a maga mellett elhelyezkedő öbölből. A testközeli alvásnak pedig számtalan előnye van a kicsi számára is.
A kiságy klasszikus megoldásnak számít. Persze ez is lehet a szülői szobában, akár közvetlenül az ágy mellett. De dönthetünk úgy is, hogy másik szobában altatjuk a kisdedet.
4. Mellszívó
A szoptatás az első napokban komoly kihívást jelenthet. A baba és a mama technikájának össze kell csiszolódni. Amennyiben a kicsi még nem olyan hatékony, az anyukának szüksége lehet mellszívóra. Így elkerülhető a mellgyulladás, s szükség esetén akár a felejt tejjel is etethetjük a picit.
A mellszívó lehet kézi vagy gépi, preferenciától függően. Természetesen a gépivel a legtöbb anyuka gyorsabban tud haladni.
5. Légzésfigyelő
A bölcsőhalál kockázatát lecsökkenthetjük azzal, ha nem túl puha matracot választunk, s szabadon hagyjuk a pici kezeit (tehát nem szoros pólyában alszik). Ezen felül a szülők közelsége, tehát a közös szoba is csökkenti a veszélyt. Mindemellett, annak érdekében, hogy a szülők is nyugodtan hajtsák álomra a fejüket, érdemes légzésfigyelőt beszerezni.
6. Éjjeli fény
Az éjjeli kelések alkalmával nem szerencsés erős lámpát kapcsolni. Így ugyanis biztosan felébred a kicsi, s akár órákon át fenn lehet. A legjobb, ha egy pici fényforrás világít állandóan.
7. Kicsi kád
Az első hetekben, hónapokban a legjobb, ha külön kiskádban fürdetjük a kisdedet. Praktikus, ha tartóval együtt vásároljuk meg.
8. Szoptatós párna
Az édesanya kényelméhez és a sikeres szoptatáshoz sokat tesz hozzá egy ilyen párna. A terhesség során alváshoz is használhatjuk. Egy online bababolt kínálata többféle típust is ajánl. Van, aki a puhábbat, van, aki a nagyobb tartással bírót kedveli.
Összegezve: Az első néhány nap a babával csodás élmény, mégis kihívások elé állít. Nehéz felkészülni erre az időszakra. Ha azonban a fenti 8 kiegészítőt beszerezzük, már sokat tettünk a siker érdekében.