Erős család építése 5 lépésben

Az, hogy milyen alapokra építkezik egy család, már külső szemlélőként is könnyedén észrevehető. Elég csak megfigyelni a tagok közötti verbális és non verbális kommunikációt. Az, ahogyan a családok viselkednek és beszélnek egymással, sok mindent elárul róluk. Nézzük, hogy mi az az 5 alapvető hozzávaló, ami erőssé varázsol egy családot!
Erős család építése 5 lépésben

1. A szülői minta meghatározó

A gyermek mintaként tekint a szülőre. Amennyiben a családban a türelem, a szeretet, a megértés van túlsúlyban, úgy a gyermeknek is természetes lesz, hogy a szülői eszközöket használja. Ha a családban az agresszió és az erőszak dominál, akkor a gyermek is ezeket a mintákat fogja ellesni, eltanulni a szüleitől. Ezért nem mindegy, hogyan kommunikálunk, és hogyan viselkedünk a családban. A gyermek folyamatosan figyel és utánoz bennünket, a környezetében élőket, így a felnőtteknek alapvető kötelessége, hogy példát mutassanak a gyermekeiknek.

2. Az együtt töltött idő fontossága

Mitől lesz még erős egy család? Ha sok időt töltenek együtt. Képzeljünk el egy olyan családi életet, ahol apa késő estig dolgozik, és csak akkor érkezik haza, amikor a gyerekek már lefeküdtek. Anya túlságosan fáradt és leterhelt, hiszen a házimunka és a gyermeknevelés is az ő vállát nyomja. A család egysége ebben az esetben megbomlik, hiszen a gyermek többnyire csak anyát ismeri, csak vele tölt időt. A közös programok, a közös vacsorák nem csak szép emlékeket, nem csak pozitív élményeket jelentenek a gyermeknek, hanem a szülő-gyermek közötti köteléket is megerősítik.

3. A családban mindenkinek legyen feladata

A családtagoknak tudniuk kell, hogy nem egyetlen személy lesz felelős a családi boldogság kialakításáért és fenntartásáért. Mindenkinek ki kell venni a részét a feladatokból és a legfontosabb, hogy a család tagjai mindig és mindenben számíthassanak egymásra. A családnak egy erős bázisnak kell lennie, ahol mindenki biztonságban érezheti magát.

4. Jóban - rosszban

A családban nem csak boldog pillanatok vannak, hanem krízishelyzetek is. A család erőssége ekkor mutatkozik meg igazán. A boldog pillanatokat könnyű egymással megosztani és átélni, de a házasságban is akkor derül ki igazán, hogy milyen erős a felek közötti szeretetkapocs, amikor gond adódik. A családban, krízis idején derül fény arra, hogy milyen erősek az alapok. A krízishelyzeteket a család önmaga is meg tudja oldani, ha mégsem, nem tartják szégyennek, ha külső erőforrásokra kell támaszkodniuk. Mernek segítséget kérni, és ezt a saját maguk hasznára tudják fordítani.

5. Az erős családban a szeretet dominál

A szeretet, sok problémán átsegítheti az embereket. A családokat is. A szeretetnek olyan ereje van, ami erőt ad a mindennapokhoz, de egy-egy konfliktus, trauma, vagy válás feldolgozásához is támaszkodhatunk erre az érzésre. A szeretetnélküliség rombolja a személyiséget, és így nagyon hamar felbomlik a család egysége.

Kapcsolódó cikkek

A szülő feladata - 4 dolog, amit a gyermek érzelmi biztonsága érdekében tehetünk – hogy ezt megteremtse.

4 dolog, amit a gyermek érzelmi biztonsága érdekében tehetünk

Az a gyermek válik leginkább szorongóvá, akinek a szülei szintén sokat szoronganak, és a félelem uralja az életüket. A gyermek érzelmi biztonságát a szülőknek kell megteremteni, de ehhez a gyermek érzelmi intelligenciáját is szükséges fejleszteni.

5 dolog az igazi családi élet megteremtéséhez

5 dolog az igazi családi élet megteremtéséhez

Mindenki boldog családban szeretne élni. Azonban ezért tenni is kell. Nem várhatunk el mindig, mindent a másiktól, nem gondolhatjuk, hogy a családon belül csakis egyetlen ember felelős a boldogságért. Mutatjuk, mi kell a családi boldogság megteremtéséhez.

Elszaporodtak a bringabuszok Barcelonában, és remélhetőleg Budapesten is egyre több ilyen lehetőség lesz

Elszaporodtak a bringabuszok Barcelonában, és remélhetőleg Budapesten is egyre több ilyen lehetőség lesz

Gyerekek és szüleik együtt tekernek bringabuszos konvojokban Barcelonában és környékén reggelente.