Lelki egészség megőrzése szülőknek
A napi rutin sokat segíthet
A szorongás minimalizálása nem azt jelenti, hogy nem foglalkozunk a körülöttünk kialakult helyzettel. A szorongás csökkentése a saját és a családunk, a körülöttünk élők érdekében történik. Ha sikerül fegyelmezetten folytatni az életünket, sokkal hamarabb visszatérhet a lelki békénk.
Viszont, ha hagyjuk elhatalmasodni a stresszt és a szorongást, akkor nem csak a napi tevékenységeinket nem tudjuk maximálisan ellátni, de még az életünk is káosz lesz, és fenekestül fog felfordulni.
A legjobb, amit most tehetünk, hogy napi, vagy heti tervet készítünk. Mindenkinek legyen meg a feladata családon belül. Minden reggel keljünk idejében és dolgozzunk, tanuljunk, majd délután töltsük olyan tevékenységekkel az időnket, amelyek feltöltenek, kikapcsolnak és boldoggá tesznek. Ezek a szabadidős tevékenységek nem csak nyugtatólag hatnak az idegrendszerre, de még az idő is gyorsabban telik, mintha egész nap csak szoronganánk, és olyan dolgokon agyalnánk, amelyen nem tudunk változtatni.
Amikor az ember úgy érzi, hogy kicsúsznak a kezei közül a dolgok, amikor nem tud irányítani, akkor pánikba esik és a szorongás egyre jobban elhatalmasodik rajta. Viszont, ha kialakítunk egy rutint, az új, jelenlegi helyzetben, akkor máris úgy érezhetjük, hogy kicsit sikerült visszavennünk az irányítást és ez megnyugtat bennünket.
Olyan dolgokkal nem szabad most foglalkozni, amelyre nincs hatásunk, éppen ezért a lehető legjobbat kell az adott helyzetből kihozni. Semmi mást nem tehetünk.
Az elfogadás és a nyugalom megteremtése
A hitetlenkedés és a tagadás után, következzen az elfogadás. Amennyiben nem fogadjuk el az adott helyzetet, akkor az agyunk egyfolytában ezen fog kattogni. Most a legjobb, amit tehetünk, hogy tudomásul vesszük, hogy ez van, és ebből a helyzetből kell a maximumot kihoznunk. Az elfogadás nem azt jelenti, hogy nem törődünk az érzésekkel, a felszínre törő érzelmekkel. Épp ellenkezőleg. Ha nyugodtan és higgadtan tudjuk kezelni a helyzetet és félretesszük a pánikot és a bizonytalanság érzését, akkor sikerülni fog racionálisan gondolkodni. Márpedig a racionális gondolkodás, higgadtságot szül, ami szintén elősegíti, hogy urai legyünk a helyzetnek.
Csillapítsuk le az idegrendszerünket
Ha mindig ugrásra készen várjuk a híreket, akkor folyamatosan stresszhelyzetet teremtünk. Próbáljunk csak napi 2-3 alkalommal a híreket követni, mert ha nem ezt tesszük, soha nem nyugszunk meg. Lazítsunk, amennyit csak tudunk, dolgozzunk és erősítsük az immunrendszerünket. Ez a legtöbb, amit most tehetünk.