Hogyan állítsuk meg az időt?
Nem szabad rágörcsölni
Jó, ha vannak szabályok és tervek az életünkben, de soha, semmire sem szabad rágörcsölni. Próbáljunk meg kicsit rugalmasak lenni. Ez abban segít, hogy megéljük az adott pillanatot, hogy minden egyes morzsáját élvezzük a szülőségnek.
Legyünk minél többet együtt
Hiába szomorkodunk, hogy milyen hamar telik az idő, ha közben nem éljük meg a pillanatokat, ha közben elszalasztunk lehetőségeket. Néha háttérbe kell szorítani a kötelességeinket, a feladatainkat és csak a jelenre kell koncentrálni. A gyermekünkre, a boldogságára, a vele eltöltött időre. Mert ezek a pillanatok soha nem jönnek vissza.
Gyártsunk minél több emléket
A gyereknek is szüksége van ezekre az emlékekre felnőtt korában, és nekünk is kell, amikor már nem lesz mellettünk, amikor már kirepül a családi fészekből. Nyaraljunk, kiránduljunk együtt sokat, amennyit csak lehet, hiszen eljön az idő, amikor a gyermekünk, a barátait részesíti előnyben és már nem velünk akar napozni a tengerparton, vagy kiállításra, koncertre járni.
Legyünk az életük része
Ha a gyermek életét úgy fogjuk fel, mint egy puzzle-t, és ebben mi is központi szerepet kapunk, akkor senki és semmi nem lesz olyan erős, hogy azt az egy darabkát, azaz bennünket, elmozdítson onnan. Ha a gyermek számíthatott ránk, ha nem az ellenséget, hanem a szövetségest látta bennünk, akkor mindig jelen leszünk az életében, még ha fizikailag nem is vagyunk mellette.
Szeressük és tiszteljük a gyermekünket
A gyermeknek nagyon nagy szüksége van a szeretetre. Amennyiben tőlünk megkapta azt a bizonyos szeretetcsomagot, ha ott álltunk mellette a bajban, ha sokat ölelgettük és puszilgattunk, nem is kell azt a bizonyos időkereket megállítani, mert a gyermek örökké hálás lesz a pakkért, amelyet tőlünk kapott útravalóul. Ha jól használtuk ki az időnket a gyermekünkkel, akkor mindig ott lesz nekünk. Nem csak a szívében, nem csak a gondolataiban leszünk jelen, de még az emlékei között is örömmel fog kutakodni.