6 ok, hogy megtanítsuk a gyermeket főzni

A gyereket ne csak azért tanítsuk meg főzni, hogy így a későbbiek folyamán terhet vegyünk le a saját vállunkról. Mindig az lebegjen a szemünk előtt, hogy ezzel a gyermeknek nagyon sok készsége és képessége fejlődik, és az ismeretei is bővülnek, hiszen számtalan alapanyaggal kerül kapcsolatba, de a finommotoros képességei is fejlődnek a konyhai műveletek begyakorlásával. Miért tanítsuk a gyermeket meg főzni? Mutatjuk az okokat!
6 ok, hogy megtanítsuk a gyermeket főzni

1. Összekovácsolja a családot

Sütés és főzés során a szülők és a gyerekek kommunikálnak egymással. A kommunikációnak pedig kiemelkedő szerepe van a családi kapcsolatok megerősítésében. A kommunikáció mellett, a gyermek megtanul, csapatban dolgozni, hiszen a konyhai műveletek elvégzése együttműködést kíván meg a család tagjaitól.

2. Életre is nevelünk

A gyerekeknek nem csak az iskolában szerzett tudásanyagra van szükségük, hanem az életre is fel kell készítenünk őket. Gondoljunk csak bele, ha a gyermekünk 20 évesen úgy dönt, hogy külföldön, vagy egy más városban szeretne tovább tanulni, és még egy rántottát sem tud elkészíteni. A szülőnek az a feladata, hogy az életre is felkészítse a gyermekét és a főzési fortélyok átadásával sokat tehet ennek érdekében.

3. Egészségesebb élet

Az otthon elkészített ételek alapanyagait mi magunk válogatjuk össze, mi döntjük el, hogy mi kerül az adott ételbe. Figyelembe vesszük a család igényeit, az esetleges allergiákat, ételintoleranciákat és így állítjuk össze a menüt. Ezzel a gyermeket az egészséges életmód felé tereljük, így idejekorán megtanulja, hogy ne a gyorséttermi ételeket részesítse előnyben, hanem a hazai kosztot, amelyet együtt, egészséges hozzávalókból állítottunk össze.

4. Fejlesztjük a gyermek kreativitását

Főzés és sütés során is nagy szükség van a fantáziánkra és a kreativitásunkra. A gyermek kreativitása is sokat fejlődhet egy-egy étel elkészítésénél.

5. Készségeket és képességeket fejlesztünk

Amikor bevonjuk a gyermekünket a házimunkába és a konyhai feladatokba, azzal sok-sok készségét és képességét fejlesztjük. Szükség lesz a finommotoros képességeire, amikor hámoz, vagy összekeveri az adott sütemény hozzávalóit. A mérés során a matematikai képességei fejlődnek. Sok esetben szükség lehet a logikai és problémamegoldó képességére, hiszen a főzés is megkíván némi szervezettséget és logisztikát.

6. Tiszteletre is nevelünk

Az a gyermek, aki azt látja, hogy a szülő munka mellett még az otthoni teendőket is ellátja és fontosnak tartja a család egészséges táplálkozását, és mindennap tesz is ennek érdekében, sokkal jobban tiszteli a szüleit, mint azok, akiknél rendszeres a gyorséttermi étel. A gyermek ezzel egy jó mintát is kap a szüleitől és ő is ezt fogja tovább vinni, ő sem lesz rest majd munka után köténybe bújni és a családjáról gondoskodni.

Kapcsolódó cikkek

6 ok, hogy megtanítsuk a gyermeket főzni

6 ok, hogy megtanítsuk a gyermeket főzni

A gyermek készségeit és képességeit is fejlesztjük azzal, ha megtanítjuk sütni és főzni. Nem mellesleg, az önálló életre is felkészítjük ezzel.

A gyerekek könnyen megszeretik a zöldséget - 4 tipp, hogy a gyermek megszeresse a zöldségeket – ha egészen kicsi koruktól tartalmazza azokat az étrendje.

4 tipp, hogy a gyermek megszeresse a zöldségeket

A gyerekek gyakran csak fanyalogva tologatják a tányérjukon a zöldségeket, pedig a zöldségek olyan tápanyagokat tartalmaznak, amelyek szükségesek a gyermek fejlődéséhez. Mégis, hogyan szerettessük meg a gyermekkel ezeket a táplálékokat? A cikkből kiderüln

A békés, nyugodt otthon megteremtése

A békés, nyugodt otthon megteremtése

Egy szépen berendezett otthonban, még a lelki békénket is könnyebben megtalálhatjuk. A gyerekes családokban elsősorban a kényelemre kell törekedni és arra, hogy jól érezzük magunkat az adott lakásban.